![Yunus Emre Enstitüsünden Gazzeye destek projesi](https://image.dha.com.tr/i/dha/75/770x0/65c20695e62e037820df4798.jpg)
100’den fazla eser sergilendi
Türkiye, Malezya, Bangladeş ve Tayland’dan 40’a yakın sanatçının eserlerinin yer aldığı sergide, yağlı boya, sulu boya, nakış başta olmak üzere çeşitli tekniklerle hazırlanan 100’den fazla eser sergilendi. Serginin açılışına Kuala Lumpur Büyükelçisi Emir Salim Yüksel, Kuala Lumpur Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Dr. Ömer Altun, yabancı misyon şefleri, siyasetçiler, akademisyenler, Türk ve yerel kurumların temsilcileri, sanatseverler ile davetliler katıldı. Direnişin Sesi 2024 Sergisi, 11 Şubat'a kadar ziyaretçilere açık olacak.![Yunus Emre Enstitüsünden Gazzeye destek projesi](https://image.dha.com.tr/i/dha/75/770x0/65c206c3e62e037820df47a1.jpg)
Sanat aracılığıyla hayatlara dokunulacak
‘Direnişin Sesi 2024’ çerçevesinde Kuala Lumpur Yunus Emre Enstitüsü, Birlikte Sanat Topluluğu ve Geutanyoe Malezya iş birliğiyle Malezya’daki Mülteci Okulları ve Eğitim Merkezlerindeki çocukların ilgi ve yeteneklerini keşfetmeyi amaçlayan bir sanat terapisi programı düzenlenecek. Program, sanatın iyileştirici gücü aracılığıyla çocuklara destek olmayı hedefliyor. 7-8 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleşecek olan programda, Filistin, Yemen, Myanmar, Pakistan, Somali, Suriye ve Sri Lanka’dan gelen yaşları 5-18 arasında olan yetim ve mülteci 670 çocuğa sanat terapisi düzenlenecek. Programda ayrıca sanatın iyileştirici gücü ve ülkeler arası etkileşimde sanatın önemi konusunda fikirler ve deneyimler paylaşılacak.
Editör: Buse Örnek