![Beyin ölümü gerçekleşen Ali, 3 hastaya can, 2 hastaya ışık olacak](https://image.dha.com.tr/i/dha/75/770x0/6603be416760b0d4ec99c0d5.jpg)
Ali Kara'nın ailesine sabır dileyen Dr. Çağatay Erman Öztürk, "Ailenin onayıyla karaciğer, böbrekleri ve kornealarını aldık. Diğer organlar kullanıma uygun bulunmadı. Hastanın ailesi yüce bir görev yaptı ve organlarını bağışladı. Karaciğer Erzurum'da nakil bekleyen hasta için gönderildi. Diğer organlar ise OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde nakil bekleyen hastalar için gönderildi. Aileye böyle bir durumda karar verdiği için teşekkür ediyoruz. Organ bekleyen binlerce hastamız var. Nakil bekleyen hastalarımıza umut oldu" dedi.
![Beyin ölümü gerçekleşen Ali, 3 hastaya can, 2 hastaya ışık olacak](https://image.dha.com.tr/i/dha/75/770x0/6603be3a6760b0d4ec99c0d3.jpg)
Editör: Buse Örnek