![Bayramiç Barajında su seviyesi yüzde 100e ulaştı](https://image.dha.com.tr/i/dha/75/770x0/660a5a823232408a0d840725.jpg)
Geçen sene sulama sezonuna ise yüzde 88'lik bir doluluk oranıyla başladık. Ne yazık ki ekim-kasım ayına gelindiğinde suyumuz tamamen bitti. Tedbirlerin alınmasından dolayı sulama sezonunda üreticilerimizi bir aksaklık yaşatmadan, mağduriyet yaşatmadan, sulama sezonunu tamamladık. Bu yıl ise barajımız, yüzde 100'lük doluluk olanına sahip" dedi.
![Bayramiç Barajında su seviyesi yüzde 100e ulaştı](https://image.dha.com.tr/i/dha/75/770x0/660a5a823232408a0d840722.jpg)
Şen, "Kış ayının yağışlı geçmesi, yağmurların çok düşmesi ve Kaz Dağları'nda hiç kar yağışının eksik olmaması ve Bayramiç Barajı'nı besleyen derelerin hiç kurumaması, barajımızı bu zamanlarda doldurmuş oldu.
![Bayramiç Barajında su seviyesi yüzde 100e ulaştı](https://image.dha.com.tr/i/dha/75/770x0/660a5a823232408a0d84071f.jpg)
Gaflete kapılmamak, barajımız dolu diye suyumuzu israf etmememiz gerekli. Önümüzdeki yılın ne getireceği hiç belli değil. Barajımız dolmayabilir. Sulama sezonunu bitirdikten sonra önümüzdeki sezona yüzde 25-30 su seviyelerinde girmemiz gerekiyor. Bu konuda üreticilerimizin kısıtlamalara, tedbirlere ve kurallara uyması gerekiyor. Bu tarz kurallara uyulursa, Bayramiç Barajı her yıl üreticisinin yüzünü güldürür ve kimseyi mağdur etmez" diye konuştu.
![Bayramiç Barajında su seviyesi yüzde 100e ulaştı](https://image.dha.com.tr/i/dha/75/770x0/660a5a823232408a0d84071c.jpg)
![Bayramiç Barajında su seviyesi yüzde 100e ulaştı](https://image.dha.com.tr/i/dha/75/770x0/660a5a803232408a0d84070b.jpg)
Editör: Buse Örnek